اطلاعات فروش کپسول اکسیژن

برای اجاره کپسول اکسیژن، کافیست وارد سایت داروباکس شوید و سپس درخواست خود را ثبت کنید. شرکت داروباکس آماده ارائه خدمات پزشکی و تجهیزات پزشکی و  بسیاری دیگر از خدمات به بیمار شما می باشد. شماره تماس در ساعات اداری: 79296

درخواست فوری و تماس با پشتیبانی 24 ساعته:

09199781061 

هزینه یک هفته ای کپسول برابر با 200 هزار تومان 

اگر بیمار شما برای بهبود وضعیت تنفس در منزل و البته با نظر پزشک متخصص نیاز به استفاده از اکسیژن دارد شما می توانید از طریق کپسول های مخصوص، اکسیژن را در اختیار بیمار قرار دهید. شما می توانید تجهیزات پزشکی مانند کپسول اکسیژن و… را برای مدت مورد نیاز با قیمتی مقرون به صرفه اجاره کرده و در منزل مورد استفاده قرار دهید.

دانلود اپلیکیشن داروباکس

اکسیژن درمانی چیست؟

اکسیژن یکی از گازهای مهم در تنفس است که برای زندگی انسان ها ضروری و لازم می باشد. برخی از مبتلایان به اختلالات تنفسی نمی توانند اکسیژن مورد نیاز خودشان را دریافت کنند. آن ها ممکن است به اکسیژن اضافی یا اکسیژن درمانی نیاز داشته باشند. اکسیژن درمانی در این بیماران باعث افزایش سطح انرژی و کیفیت خواب آن ها می شود. اگر بیمار شما برای بهبود عملکرد وضعیت تنفس در خانه  و با نظر پزشک متخصص نیاز به استفاده از اکسیژن دارد، شما می ‌توانید اکسیژن را از راه کپسول‌ های مخصوص حمل، اکسیژن فشرده را در اختیار بیمار قرار دهید.

کاربرد های اکسیژن درمانی

اکسیژن درمانی برای افرادی که قادر به جذب اکسیژن کافی نیستند، مناسب است. شرایطی که باعث اختلال در جذب اکسیژن در ریه ها می شوند، اغلب از بیماری های ریوی ناشی می شوند، از جمله:

آسم- بیماری ریه – آسیب دیدگی دستگاه تنفسی – بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)- در مواردی مبتلایان ویروس کرونا (کووید-19)

خرید مواد ضد عفونی کننده برای کرونا از داروخانه آنلاین داروباکس

آموزش تنظیمات کپسول اکسیژن

ویدیو زیر برای شما کاربران داروباکس تهیه شده است:

 

شرایط نگهداری کپسول اکسیژن در منزل

مراقب باشید کپسول اکسیژن زمین نیفتد و به آن ضربه ای وارد نشود. در نزدیکی کپسول اکسیژن بنزین، گازوئیل، روغن، تینر، الکل و اسپری قرار ندهید. از استفاده وسایلی مانند فندک، سیگار و ریش تراش در کنار کپسول اکسیژن جداً خودداری نمایید. هر چند روز یک ‌بار ظرف آب مقطر را با مواد ضد عفونی کننده و آب جرم گیری کنید. با دست‌های چرب و روغنی به کپسول اکسیژن دست نزنید.

نکاتی که زمان اجاره کپسول اکسیژن در منزل باید بدانید

لوله بینی و ماسک را دو بار در هفته با آب و صابون بشویید و خشک نمایید. هنگام دریافت اکسیژن، بیمار در دهان و بینی خود احساس خشکی خواهد کرد. بنابراین چند بار در روز دهان و بینی بیمار را با آب شستشو دهید. مکیدن آب ‌نبات نیز می‌ تواند برای پیشگیری از خشکی دهان کمک کننده باشد.

اگر لوله کانولا پشت گوش بیمار قرار دارد مراقب باشید که زیر آن قرمز نشود و چندین بار در روز آن‌ را از نظر قرمزی و زخم بررسی کنید. در صورت قرمز شدن زیر لوله کانولا جای آن را تغییر دهید. میزان اکسیژن و نحوه کار با کپسول اکسیژن را از پزشک و یا پرستار سؤال فرمایید. اگر عقربه وسیله مدرج تنظیم کننده فشار اکسیژن را باز کردید و عقربه زیر 5 لیتر را نشان داد یعنی میزان اکسیژن موجود در کپسول کافی نمی ‌باشد، باید مجدداً کپسول اکسیژن پر شود.

در صورتی که عقربه زیر 5 لیتر رانشان دهد باید به سرعت آن را تعویض نمایید.

علائم هشدار دهنده کمبود اکسیژن

  1. اگر احساس کردید بیمار حالت عصبی دارد.
  2. اگر احساس کردید بیمار به سختی تنفس می‌کند.
  3. اگر لب‌ها و زیر ناخن‌های بیمار به رنگ آبی در آمد.
اطلاعات مهم کپسول اکسیژن

کپسول های اکسیژن معمولاً در 5 سایز 40، 20، 10، 5 و 2.5 لیتری تولید می شوند.

کپسول 40 لیتری: با توجه به وزن و ارتفاع زیاد برای استفاده در مراکز درمانی یا اماکن دارای اکسیژن سانترال استفاده می شود. این سایز از کپسول اکسیژن مناسب استفاده در منازل نمی باشد.

کپسول 20 لیتری: کپسول 20 لیتری برای استفاده در داخل آمبولانس ها و مراکز درمانی جهت انتقال طولانی مدت بیمار استفاده می شود و وزن آن حدود 18 الی 20 کیلوگرم می باشد.

کپسول 10 لیتری: مناسب ترین سایزی که برای استفاده در منازل و محیط های درمانی مانند کلینیک ها در کنار بیمار توصیه می شود کپسول های 10 لیتری هستند. به علت اینکه وزن آن حدود 8 تا 10 کلیو و ارتفاع کپسول حدود 1 متر می باشد در منازل به راحتی مورد استفاده و حمل و نقل می گردد. با توجه به میزان اکسیژن داخل کپسول اگر مانومتر را در حالت 4-5 لیتر در دقیقه تنظیم گیردد حدود 1.5 الی 2 ساعت قابلیت رساندن اکسیژن به بیمار را دارد اگر درجه مامونتر را روی 1-2 لیتر در دقیقه تنظیم کنید حدود 8 الی 10 ساعت اکسیژن به بیمار ارسال رسانده خواهد شد.

کپسول 5 لیتری: کپسول های 5 لیتری از لحاظ کلیه اندازه ها و مقیاس های ذکر شده در مورد کپسول 10 لیتری، نصف آن قابل استفاده است و مناسب برای حمل داخل اتومبیل شخصی می باشد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه کپسول حداکثر 3 الی 4 ساعت قابلیت رساندن اکسیژن را دارد، برای مصافت های طولانی توصیه نمی گردد. همچنین وزن کپسول حدود 5 کیلوگرم می باشد.

کپسول 2.5 لیتری: برای حمل نوزاد در داخل آمبولانس یا کوه پیمایی و رفتن به ارتفاعات بالا مورد استفاده قرار می گیرد، از دیگر موارد استفاده ی کپسول 2.5 لیتری، استفاده پزشک یار و پرستار در موارد اورژانسی مانند زلزله و بلایای طبیعی و انواع حوادث است

مانومتر: کاربرد مانومتر پایین آوردن فشار در حدود 100 اتمسفر داخل کپسول و رساندن فشار به 1 اتمسفر که قابل تنفس توسط انسان می باشد است. مانومتر بایستی  دارای محفظه ی آب جهت مرطوب کردن اکسیژن با آب باشد ال ریه بیمار حشک نشده و اسیب نبیند. مانومتر باید دارای نشانگر میزان گاز ورودی و خروجی باشد. همچنین قابلیت تنظیم گاز خروجی به بیمار را داشته باشد. مانومتر باید دارای استحکام لازم جهت استفاده طولانی مدت و سهولت باز و بسته شدن به کپسول اکسیژن را داشته باشد.

 

خرید کپسول اکسیژن

خرید کپسول اکسیژن از پر اهمیت ترین گاز‌های جدول عناصر است که دارای نشان O است.این یک گاز کاملا زیستی است و در کل دنیا پیدا می شود.اجزای تشکیل دهنده این گاز در کره زمین از لحاظ ترمودینامیک کاملا ناپایدار است اما به وسیله فتوسنتز باکتری و در قسمت بعدی  به وسیله فتوسنتز گیاهان زمینی به وجود می‌آید.این گاز در دما و فشار استانداردبه شکل گاز دیده می شود که دارای دو اتم اکسیژن است،این گاز از راه کار‌های گیاه که فتوسنتز می کنند تولید می شود و برای تنفس جانداران خیلی حیاتی است.

اکسیژن مایع معمولاً با عمل تقطیر جز به ‌جز هوای مایع به دست می‌آید.

فراوان ترین گاز موجود در پوسته ی زمین که قابل اهمیت است،اکسیژن می باشد،که اندازه آن در حدود 46درصد است.همان طور که معلوم است؛در اقیانوس ها و دریا ها 78 درصد اکسیژن و 20درصد هوای زمین به به‌ صورت اکسیژن مولکولی است.

محتوای اکسیژن به‌ویژه اکسید فلزات و سیلیکات‌ها در خاک و تخته‌سنگ‌ها یافت می‌شود. مایع بودن این گاز یکی از شکل‌های اکسیژن است که رنگی آبی مانند دارد و خیلی کم رنگ است و مصرف‌های زیادی از آن می شود.

چگونگی تولید و نگهداری

این گاز را از راه‌های مختلفی میشود تولید کرد مثلا از طریق تجزیه هوا می شود قابل تولید باشد.بر اساس قانون‌های استاندارد بین المللی میزان غلظت اکسیژن در خرید کپسول اکسیژن و مخزن‌های مرکزی باید حدودا99 درصد باشد.در حد متوسطی از این گاز ها که حدود 40درصد است بر اثر نشت ها و نقض هایی که به وجود می آید هدر می رود. و میزان کمتر از 99 درصد اثر درمانی زیادی نداشته است و بیشتر تلف کردن وقت و هزینه می باشد.چو نکه در این زمان اکسیژنی که به بیماران وصل می شود در حد هوای اتمسفر یا اندکی بیشتر است که در واقع عبور جریان هوای عادی می باشد.

موارد کاربردی در زمان ‌خرید کپسول اکسیژن

این گاز باعث می شود که کارکرد فرآیند‌های که شیمایی هستند بهبود یابند.این گاز در بسیار از فرآیند‌های طبیعی و غیر طبیعی حضور دارد.اکسیژن در تولید گاز سنتز کاربرد دارد.

اکسیژن به ‌عنوان اکسید کننده کاربرد بسیار دارد و بعد از فلوئور الکترونگاتیوترین عنصر است.همچنین در موارد نیز قابل کاربرد‌های زیادی می باشد:

در صنایع فضایی و هواپیمایی: سوخت جانبی بسیاری از وسایط نقلیه است و باعث شعله ور شدن بهتر سوخت موشک می‌باشد.

در صنعت خودروسازی و حمل‌ونقل: دربریدن و تکه کردن پلاسما و برش دادن لیزری به کار می‌رود.

در جوشکاری و تولید فلزات: برای بالا بردن راندمان شعله ور شدن در تولید فلزات آهنی و غیر آهنی به کار می‌رود.

در تصفیه آب و فاضلاب: برای به حداقل رساندن انتشارات آلودگی، کاهش بو و کف به کار می‌رود.

در صنعت ساختن شیشه: برای بهبود دادن به آتش زدایی  کوره‌های ذوب کردن شیشه به کار می‌رود.

درعلم پزشکی: براى درمان کردن و بهبود بیماری‌های تنفسی، نارسائی‌های تنفسی و احیاء بیماران به کار می‌رود.

در صنعت غذا و تامین نیاز غذایی: ‌خرید کپسول اکسیژن برای  اکسیژن دادن به مخزن‌های پرورش ماهی به کار می‌رود.

‌خرید کپسول اکسیژن در ذوب کردن شیشه و کلیه فرآیندهای شعله ور شدن  استفاده می‌شود.

‌خرید کپسول اکسیژن در درمان کم کاری‌های  تنفسی و احیا کاربرد دارد.از اکسیژن برای کالیبره کردن در صنایع پتروشیمی و نفت و بررسی ناخالصی استفاده می‌شود.

گاز اکسیژن درمانی در دوران کرونا

در همان ابتدا که این بیماری در میان مردم شیوع پیدا کرد،همه ی مسئولان برای اینکه مردم از کمبود ‌خرید کپسول اکسیژن درمانی مورد نیاز بیماران و بیمارستان ها و این نگرانی رهایی یابند شروع به تولید گاز اکسیژن درمانی مورد نیاز بیمارستان ها کردند.حمل کردن و توزیع کردن گاز مایع به وسیله ی تانکر‌های ویژه انجام می شود و در آن ها هر تن گاز مایع تقریبا برابر 120کپسول بیمارستانی 40لیتری است.

نکات قابل توجه در مورد این گاز

این گاز قابلیت آتش زدایی ندارد ولی در فرآیند سوختن نقش اساسی دارد و باید به این موضوع توجه داشت. مخزن‌های این گاز خیلی تحت فشار زیادی هستن و باید توجه داشت که هیچ جای این کپسول ها سوراخ نباشد.

برای استفاده کردن از سیلندر گاز اکسیژن باید از تجهیزات تقلیل فشار استفاده شود، بعد از هر استفاده کردن باید شیر حتماً بسته شود، بعد از خالی شدن کپسول باید در مکانی خنک قرار گیرد.

سیلندرها باید دارای کلاهک باشند و در محل خود ثابت باشند. تخلیه سریع گاز ممکن است باعث یخ‌زدگی و سوختگی برودتی شود.بیشترین دمایی که برای نگهداری کردن از سیلندر گاز با فشار بالا،52سانتی گراد است. شارژ گاز در زمان خرید کپسول اکسیژن ایرانی تا 99.9درصد و برای اکسیژن مایع تا 99.99درصد خالص است.

این گاز نه رنگی دارد یعنی کاملا بی رنگ و بی بو است و در بسیاری از مکان ها مانند بیمارستان و در صنعت کاربرد دارد. خرید کپسول اکسیژن در کپسول ۵ لیتری، ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری، ۴۰ لیتری، ۵۰ لیتری قابل حمل‌ونقل می‌باشد، پس از تمام شدن گاز سیلندر مجدداً قابل شارژ می باشد.

خرید کپسول اکسیژن طبیعی

این گاز در جهان سومین عنصر گازی ای است که سلامتی انسان ها به آن وابسته است این عنصر در ستاره هایی  ساخته شده است که حدودا 5 برابر بیشتر از خورشید هستند واکنش‌های همجوشی اکسیژن و عناصر سنگین تری را تشکیل می دهند. ‌خرید کپسول اکسیژن طبیعی از سه ایزوتوپ تشکیل شده است، که اتم هایی با همان اندازه پروتون هستند، اما اندازه نوترون‌های متفاوتی دارند. جوزف کریستلی که یک دانشمند است و برای کشف کردن اکسیژن در سال 1774 اعتبار پیدا کرده است و معروفیت به دست آورده است. احتمالا کارل ویلهلم شل در سال‌های 1773 این عنصر یعنی اکسیژن را کشف کرد، اما او به دلایلی این کشف را انشار نداد تا اینکه بعد از کریستلی نتایج خود را اعلام کرد.

برای تصفیه کردن این گاز، جدا کردن آن از هوای مایع لازم و ضروری است.برا این که بتوان در خانه هم اکسیژن ساخت راهی کارآمد وجود دارد، آن هم این که برگی تازه را در یک لیوان آب در یک نقطه ای که آفتاب هست بگذارید. ممکن است اکسیژن از راه دیگر الکترولیز آب تولید شود.

 

فروش کپسول گاز اکسیژن

کپسول های این گاز که در انواع و جنس های مختلفی مانند فولاد، آلومینیم ساخته می شود از لحاظ اندازه و فشار به دو دسته تقسیم می شود. که لازم است افرادی که خریداری می کنند بر اساس نوع نیاز مصرفی اقدام به تهیه و استفاده از آن کنند. این گاز در تانک‌هایی قابل شارژ می‌ باشد و همچنین این گاز به‌ طور مایع برای انواع کارخانه‌هایی که از این گاز استفائه می کنند خاصیت دارد.

این را هم باید گفت که رعایت نکردن اصول و کاربرد های آن و توجه نکردن به استفاده از سیلندر این گاز می تواند باعث بروز خطرات و همچنین دور شدن از هدف برنامه ریزی شده شود و در موارد پزشکی نیز باعث ایجاد مخاطرات در سیستم دستگاه تنفسی شود به همبن خاطر اکیدا توصیه می شود که هنگام تهیه سیلندر از کاربری کپسول اکسیژن مربوطه اطمینان حاصل نمایید.

این کپسول ها مصرف های زیادی دارند که به مولکول آن بستگی دارد اما در کل می توان گفت این کپسول ها برای مصرف هایی مانند جوشکاری و برشکاری به همراه گاز مایع پروپان مثل کپسول گاز پرسی و کپسول گاز استیلن قابل استفاده است.

در همچین مصرف های صنعتی کپسول گاز پروپان گرما زیادی و هچنین حرارتی قابل توصیف تولید می کند و به کمک کپسول گاز اکسیژن که باعث می شود،

طول شعله و پرتاب حرارت ایجاد شود و به کمک سایر متعلقات مربوطه برای جوشکاری و برشکاری مثل مانومتر اکسیژن، مانومتر پروپان،شیلنگ جوشکاری از نوع دوقلو، فلاش بک یا همان قطع کن و سرپیک جوش و یا سرپیک برش اقدام به جوش و یا برش می شود. نوع جدید و پیشرفته ای از ساخت سیلندر در دنیا کپسول های آلومینیمی می باشد که با استفاده از آلیاژ آلومینیم و تکنولوژی نوین ساخت امکان بهره گیری از سیلندر مربوط با وزن کمتر و ایمنی بیشتر برای مصرف کنندگان مربوطه فراهم می شود.

این نوع کپسول که از جنس متفاوتی است در سایز و اندازه های متفاوتی قابل مشاهده می باشد، آلومینیمی در سایزهای ۲ لیتری الی ۱۰ لیتری در فشار کاری ۱۵۰ بار الی ۲۰۰ بار یا شیر DIN6  بوده و با بهره گیری از استاندارد های بین المللی انتخابی مطمئن مدرن برای مصرف کنندگان مختلف خصوصا آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی می باشد.

فروش کپسول اکسیژن با حجم 2 لیتر و فشار مناسب

 

این نوع سیلندر ها می توانند که در سایز و اندازه گازهای خنثی را دارند.همچنین در جنس های فولادی تقریبا 4 کیلو گرم وزن دارد و بدون شیر است.

کپسول ۱۰ لیتری

 

این نوع کپسول که حجم 10لیتری دارد با جنس فولاد و آلومینیم و دارای فشار کاری متغیر100و 200بار کاری از مهم ترین و پر استفاده ترین کپسول های مصرفی است که علاوه بر استفاده در بخش صنعتی کاربردی گسترده در بخش پزشکی و بیماری های  تنفسی دارد و به دلیل قابل حمل بوده و سایز مناسب انتخابی مناسب جهت مصرف می باشد.این کپسول ها که با حجم 10لیتر هستند و از فولاد و آلومینیم ساخته شده اند کلاهک و شیر های ویژه ای دارند که برای گاز های اکسیژن و آرگون و دی اکسید کربن و نیتروژن مناسب است

اجزای کپسول اکسیژن چیستند؟

1.کپسول اکسیژن

2.مانومتریا رگلاتور

3.فشارسنج

4.شیر تنظیم کننده اتوماتیک

5.جریان سنج

6.پیچ کنترل کننده جریان

7.شیشه ای که حاوی آب مقطر

مانومتر به چه صورت می باشد ؟

در کپسول های اکسیژن مهم ترین جز مانومتر ها هستند که کاربرد اصلی را در کپسول دارند.

این وسایل ها بیشتر برای اندازه گیری فشار به کار می رود که کار مهمی است.

مانومتر ها را می توان گفت که یکی از انواع فشار سنج است توانایی این را دارند که با استفاده از آن ها فشار گاز ها در یک ظرف یا کپسول را اندازه گیری کرد.انواع مانومتر ها در دو شکل یافت می شوند، شکل سی و یو انگلیسی که در شکل سی یک طرف مانومتر مسدود و در واقع طرف دیگر آن به نقطه ی فشار متصل می شود.

مانومترهایی که به شکل یو هستند طوری مباشند که یک طرف آن باز است وطرف دیگر آن به ظرف گاز متصل شده که می توان در لوله های آن جیوه و یا مایعات دیگر ریخت.این وسیله را برای کار غیر مستقیم دیگری مانند اندازه گیری بعضی دیگر از گاز ها استفاده می شود.بعضی از انواع این وسایل وجود دارند به نام رگلاتورکه جزیی از مانومترهایی هستند که از میزان فشار ورودی گاز اکسیژن کم می کند و آن را به حداقل می رساند تا این گازها به افراد آسیب نرساند.این وسیله ها در حال حاضر در طرح های گوناگونی قابل مشاهده است که در مصرف های زیادی از جمله صنایع پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.این وسیله بیشتر در صنعت پزشکی کاربرد دارد و با نام فشار شکن می توان آن را شناخت.رگلاتور وسیله ای است که توانایی این را دارد که میزان اکسیژنی که بیماران نیاز دارند و از بیماری های ریوی عذاب می کشند را تامین کرده و به بهبود آن ها کمک می کند. این وسیله ها یک لیوان برای مرطوب کردن در انتهای خود دارد که این لیوان می تواند قبل از این که گاز از رگلاتور خارج شود مرطوب کردن را انجام دهد و کپسول را آماده کند.

 

 

 

 

 

امتیاز ما

 

 

روش های رفع زگیل تناسلی در منزل