انواع خدمات مراقبت در منزل

خدمات مراقبت در منزل یک شیوه کاربردی برای نگهداری و مراقبت از افرادی که نیاز به کمک دارند می باشد. در ادامه انواع خدمات مراقبت در منزل را با هم بررسی می کنیم تا بیشتر با این نوع خدمات آشنا شویم.

مراقبت از بیمار در منزل برای بیمار خیلی بهتر و راحت تر از بیمارستان می باشد و فرد بیمار در منزل احساس راحتی می کند و می تواند کارهای خود را به کمک یک پرستار انجام دهد. محیط منزل بسیار تمیزتر و بهداشتی تر از بیمارستان می باشد که این مورد برای بیمار یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

بیمارستان یک مکان شلوغ می باشد که افراد زیادی به آن جا مراجعه می کنند و پزشکان و پرستاران به دلیل مشغله کاری بالا ممکن است خدمات کمتری به شما ارائه دهند. از طرفی در منزل شما می توانید آزادانه کارهای خود را انجام دهید و در محیط بیمارستان ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد و شما مجبور باشید فقط در اتاق خود بمانید.

جهت استفاده از خدمات مراقبت در منزل می توانید به اپلیکیشن داروباکس مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 26856241 تماس حاصل نمایید.

خدمات در منزل شامل چه مواردی می باشد؟

  • انجام کارهای تزریقاتی

یکی خدمات مزاقبت در منزل شامل تزریقات می باشد که می توان بدون مراجعه به بیمارستان این کار را در منزل انجام داد. تزریق سرم، آمپول، و انواع داروها را می توان در کمترین زمان در منزل انجام داد.

  • انجام پانسمان زخم و مراقبت های لازم

اکثر افرادی که عمل های جراحی کرده اند، باید از آن ها تا زمان بهبودی کامل مراقبت شود. تعویض پانسمان محل جراحی و تعویض پانسمان زخم از دیگر خدمات مراقبت در منزل محسوب می شود. برخی از پانسمان ها باید توسط یک فرد با تجربه یا پرستار تعویض شود تا مشکلی پیش نیاید.

  • مراقبت های اورژانسی

شاید برای برخی از افراد پیش آمده باشد که به صورت ناگهانی حالشان بد شده باشد و پس از مراجعه به پزشک معلوم می شود که تا چند روز باید تحت مراقبت باشند. این مراقبت می تواند در منزل و توسط یک پرستار انجام شود تا حال عمومی بیمار کنترل شود.

  • مراقبت از سالمندان

سالمندان افرادی هستند که هر چه بیشتر پا به سن می گذارند اهمیت مراقبت از آن ها بیشتر می شود. انجام برخی از کارها برای سالمندان کمی دشوار می باشد و باید حتما یک نفر کنار آن ها باشد تا برای انجام کارهای روزمره به آن ها کمک کند.

به طور مثال حمام کردن، غذا پختن، شستن لباس ها، تمیز کردن منزل، خریدهای بیرون از منزل و … شامل وظایف فردی است که قرار است از سالمند مراقبت نماید.

  • نگهداری از کودک

یکی دیگر از انواع خدمات مراقبت در منزل نگهداری از کودک می باشد. گاهی اوقات هم پدر و هم مادر کودک شاغل می باشند و ساعاتی از روز را باید مشغول کار خود باشند. کودکان به تنهایی نمی توانند نیازهای اولیه خود را مانند غذا پختن برطرف کنند.

حتما باید فردی که رابطه خوبی با کودکان دارد برای این کار استخدام شود تا در صورت نبود پدر و مادر بتواند از آن مراقبت نماید.

  • مراقبت از بیمار

مراقبت از بیمار کار دشواری می باشد و فردی که این کار را انجام می دهد باید تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد. به طور مثال افرادی که به دیابت دچار هستند حتما باید یک نفر از آن ها مراقبت کنند. در زمان بیماری باید یک نفر که به اصول پرستاری آشنا باشد در کنار بیمار باشد تا وضعیت او را بررسی کند و داروهای لازم را جهت مصرف کردن یادآوری کند.

  • بررسی وضعیت ایمنی بدن در منزل

یکی از کارهایی که برای هر فردی واجب است، چکاپ بدن می باشد. این چکاپ را می توان بدون نیاز به مراکز درمانی و در منزل انجام داد. ساده ترین ارکان برای انجام چکاپ بدن شامل چک کردن ضربان قلب، فشار، دمای بدن و اکسیژن خون می باشد که می توان این کار را توسط افراد متخصص در منزل انجام داد.

  • نگهداری از افراد معمول

افراد معلول به صورت روزانه نیاز به نگهداری دارند و حتما یک فرد با تجربه باید در کنار آن ها باشد تا به خوبی بتواند از پس کارها بر بیاید. افراد معلول برای انجام کارهای روزانه مانند غذاخوردن، حمام کردن، رفتن به دستشویی و انجام کارهای شخصی به کمک نیاز دارند.

انواع خدمات مراقبت در منزل

خدمات مراقبت در منزل

اگر شما هم جزء یکی از دسته های فوق می باشید و به مراقبت نیاز دارید، می توانید از خدمات مراقبت در منزل استفاده نمایید. برای این کار شما می توانید اپلیکیشن داروباکس را از طریق همین سایت و یا کافه بازار دریافت کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

اپلیکیشن داروباکس بستری را فراهم کرده تا بیماران و افرادی که به مراقبت نیاز دارند به راحتی بتوانند از خدمات در منزل بهره مند شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

فیزیوتراپی در منزل چگونه است