دختر بودن جنین با توجه به ۸ علامت و بررسی علمی این باورها طبق تحقیقات انجام شده

این مقاله را به اشتراک گذارید!

به غیر از نظر پزشک طبق سونوگرافی آیا امکان پیش بینی جنیست بچه وجود دارد. دختر بودن جنین را طبق هشت علامت می‌توانید متوجه شوید. احتمالا دوستان و خانواده شما به دختر بودن جنین یا پسر بودن آن طبق نشانه‌هایی تاکید کنند اما اکثر این احتمالات بر پایه یکسری حرفهای قدیمی و سنتی است و نه اصول علمی. دستگاه سونوگرافی در هفته بیست بارداری روشی قابل اتکا برای گفتن جنسیت بچه است.

در این مقاله ما به نشانه‌های دختر بودن جنین طبق گفته‌های سنتی بحث خواهیم کرد و همچنین اینکه آیا شواهد علمی برای حمایت از آنها وجود دارد یا نه.

هشت علامت دختر بودن جنین

ما به اصول علمی ورای این هشت علامت سنتی نگاهی انداختیم.

تهوع بارداری شدید

بعضی از افراد فکر می‌کنند که تهوع بارداری شدید علامت دختر بودن جنین است. در حقیقت تحقیقات نشان می‌دهند که احساس بیماری در طول بارداری ممکن است مرتبط با جنسیت بچه باشد. در سال ۲۰۱۷ یک تحقیق نشان داد که زنانی که دختر باردار هستند در مقایسه با زنانی که پسر دار هستند التهاب شدیدتری به هنگام قرار گرفتن سیستم ایمنی شان در معرض باکتری تجربه می‌کنند.

این تفاوت ممکن است بر شیوه‌ای که خانمها دچار تهوع می‌شوند اثر بگذارد. آنها ممکن است نسبت به زنانی که پسر باردار هستند بیشتر احساس ناخوشی کنند. تحقیقات بیشتری لازم است انجام شود تا ارتباط میان تهوع بارداری و جنسیت بچه استنباط شود.تهوع بارداری شدید و دختر بودن جنین

نوسانات خلقی شدید

تغییرات هورمونی در دوران بارداری اغلب می‌تواند باعث تغییرات خلقی شود. بعضی از افراد فکر می‌کنند که زنانی که دختر باردار هستند استروژن بالاتری دارند و در نتیجه تغییر پذیری خلق بیشتری دارند. میزان هورمون در طول بارداری بالا می‌رود و پس از به دنیا آمدن بچه صرفنظر از دختر یا پسر بودن آن، هورمونها سقوط خواهند کرد.

افزایش وزن در بخش میانی بدن

اگر یک زن در دوران بارداری در میانه بدن افزایش وزن زیادی داشته باشد، بعضی از افراد فکر می‌کنند که این به معنای دختر بودن جنین است. آنها همچنین ممکن است باور داشته باشند که افزایش وزن تنها در جلوی بدن نشان دهنده پسر بودن است. باز هم شواهد علمی این نظریه را تایید نمی‌کند. از آنجایی که یک زن افزایش وزنی که در دوران بارداری به دست می‌آورد به نوع بدن وی بستگی دارد.

سنگین راه رفتن

سنگین راه رفتن یک علامت زیاد شنیده شده در مورد علامت دختر بودن جنین است. صرفنظر از مشهور بودن این نظر، این نظریه هیچ پایه علمی ندارد.

نوع حمل کردن بچه توسط زن باردار بستگی به این موارد دارد:

  • نوع بدن
  • افزایش وزن
  • سطح تناسب بدنی
  • تقویت ماهیچه

ویار به شیرینی

زنان اغلب در دوران بارداری تمایلات غذایی جدیدی دارند. بعضی از افراد فکر می‌کنند اگر زنی ویار شیرینی داشته باشد ممکن است دختر باردار باشد، در حالی که ویار شوری نشانه پسر بودن بچه است. هیچ مدرک علمی که نشان دهد ویار غذایی در طول بارداری می‌تواند نشان دهنده جنسیت فرزند باشد وجود ندارد.

میزان استرساسترس

سطح استرس پیش از اینکه تصور شود ممکن است در جنسیت بچه دخالت داشته باشد. یک تحقیق در سال ۲۰۱۲ دریافت که رابطه میان سطح هورمون استرس کورتیزول و نسبت تولد پسر به دختر وجود دارد. در این تحقیق زنان با میزان بالای کورتیزول از نظر آماری بیشتر احتمال دارد که یک دختر داشته باشند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که دو سال پس از زلزله در جزیره زاکینوس یونان میزان زاد و ولد پسر کاهش یافت. محققان معتقد بودند که افزایش میزان استرس در جامعه این جزیره باعث کاهش نسبت تولد شد.

تحقیق بیشتر برای شناخت رابطه میان استرس و نوزاد نارس ضروری است.

پوست چرب و موی کدر

بعضی از افراد معتقدند که داشتن پوست چرب و موهای کد ممکن است به معنای دختر بودن جنین باشد. این باور جنبه علمی ندارد. از سوی دیگر تغییرات در تولید چربی یا ظاهر مو در طول دوره بارداری ممکن است به تغییرات هورمونی یا تغییر در رژیم غذایی مرتبط باشد.

سرعت تپش قلب بچه

بعضی از افراد معتقدند که تپش قلب سریع به معنای دختر بودن بچه است. با این حال محققان این افسانه را چند دهه پیش بررسی کردند که هیچ اختلاف معنی داری در میزان ضربان قلب در جنین دختر و پسر مشاهده نشد.

 پزشکان چگونه جنسیت بچه را متوجه می‌شوند؟

دختر بودن جنین

بهترین فرصت برای پیدا کردن جنسیت بچه هنگامی است که دکتر اسکن سونوگرافی را در هفته ۲۰ انجام می‌دهد. پزشک به اندام جنسی کودک هنگام گرفتن سونوگرافی نگاه می‌کند تا جنسیت آن را مشخص کند. این روش معمولا دقیق است اما نه همیشه چون چیزهای زیادی می‌تواند در تصاویر سونوگرافی ابهام ایجاد کند.

چندین روش وجود دارد که پزشک می‌تواند با استفاده از آنها برای جنسیت بچه پاسخ قطعی بدهد از جمله:

  • آمنیوسنتز
  • نمونه برداری از پرزهای جفت
  • تست قبل از تولد غیر تهاجمی

پزشکان معمولا این روشها را فقط در صورتی انجام می‌دهند که نگران سلامت نوزاد باشند.

کلام آخر

بسیاری از علائم سنتی دختر بودن جنین باورهای قدیمی هستند که نیاز به رد شدن دارند. تهوع بارداری شدید و استرس استرس بیش از حد عادی ممکن است به معنی این باشد که زن باردار به احتمال زیاد دختر دارد اما برای تحقیق در مورد اینکه چگونه این عامل بر جنس نوزاد تاثیر می‌گذارد، تحقیقات بیشتری نیاز است. مفیدترین روش برای تعیین جنسیت بچه پرسیدن از پزشک متخصص زنان در هفته ۲۰ بارداری با استفاده از سونوگرافی است.

ترجمه اختصاصی توسط داروباکس

منبع: medicalnewstoday

مشترک شدن در خبرنامه ما

به روز رسانی دریافت کنید و از بهترین ها بیاموزید

داروهای بیشتر برای کاوش

محصولات بهداشتی

آیلیا Eylea چیست؟ – تزریق ایلیا در چشم

آیلیا Eylea چیست؟    در صورت نیاز به خرید  با شماره تماس 09334445543 تیم پشتیبانی داروباکس تماس بگیرید. +داروی آیلیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسم و یا عکس دارو را برای ما بفرستید

در کوتاه ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

Facebook X linkedin WhatsApp WhatsApp Telegram