روش های رفع زگیل تناسلی در منزل

زگیل تناسلی یکی از بیماری های پوستی محسوب می شود و زگیل تناسلی ناشی از ویروس HPV می باشد و در حال حاضر بیش از 120 نوع ویروس HPV وجود دارد و برای درمان آن حتما باید به صورت جدی اقدام کرد. برای درمان زگیل تناسلی می توان به پزشک مراجعه کرد اما می توان از روش های رفع زگیل تناسلی در منزل استفاده کرد و می توان به کمک داروهای گیاهی این مشکل را برطرف کرد. البته توجه داشته باشید در صورتی که در این زمینه اطلاعاتی ندارید حتما با یک پزشک مشورت کنید و در صورت ناگاهی می توان باعث تشدید آن شوید. جهت انجام آزمایش زگیل تناسلی و پاپ اسمیر در منزل می توانید از خدمات شرکت داروباکس استفاده نمایید و درخواست خود را در سامانه ثبت کنید.

هزینه آزمایش HPV در منزل: 700 هزار تومان

هزینه آزمایش پاپ اسمیر در منزل: 150 هزار تومان

هزینه آزمایش HPV و پاپ اسمیر در منزل 815 هزار تومان

زگیل تناسلی قابل انتقال از یک فردی به فرد دیگر می باشد و جزء بیماری های جنسی شایع در بین زنان و مردان محسوب می شود و بسیاری از زوج ها بدون آگاهی از این مسئله ممکن است این ویروس را به یکدیگر انتقال دهند. با اقدام به موقع و روش های درمانی در منزل می توان زگیل تناسلی را درمان کرد. یکی از راه های پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی، دریافت واکسن گارداسیل می باشد و اگر در سنین پایین آن را تزریق کنید، می توان بدن را در سال های آینده از ویروس HPV در امان نگه دارد. جهت خرید واکسن گارداسیل می توانید به فروشگاه آنلاین داروباکس مراجعه نمایید و یا درخواست خود را در سامانه داروباکس به ثبت برسانید.

در ادامه چندین روش درمانی برای شما نام می بریم که در منزل می توان از این روش ها برای درمان زگیل تناسلی استفاده کرد.

انواع روش های رفع زگیل تناسلی در منزل

 • چای سبز

چای سبز علاوه بر درمان زگیل تناسلی خاصیت های بسیاری ه دارد. از چای سبز برای ساخت یک پماد به نام سینه کاتچین استفاده شده است و می توان آن را تهیه و برای درمان زگیل تناسلی استفاده کرد. برای مصرف آن می توان یک تکه پنبه را به پماد مورد نظر آغشته کرد و آرامی بر روی زگیل های تناسلی بمالید و پس از 20 دقیقه محل مورد نظر را شست و شو دهید و این کار را می توان هر دو هفته یک بار انجام دهید. توجه داشته باشید که درمان زگیل تناسلی به مرور زمان انجام می شود و از هر روش درمانی برای زودتر درمان شدن آن استفاده نکنید.

روش های رفع زگیل تناسلی در منزل

 • سرکه سیب

می توان زگیل های تناسلی را به طور کامل با سرکه سیب درمان کرد و سرکه سیب مشابه برخی از داروهای تجویزی می باشد که دارای مواد اسیدی و مناسب برای کشتن ویروس می باشد. مقداری از سرکه سیب را به یک پنبه آغشته کنید و به زگیل تناسلی بمالید.

روش های رفع زگیل تناسلی در منزل

 • سیر

سیر خاصیت های بسیار زیادی دارد و برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن به شدت توصیه می شود. از سیر می توان برای از بردن زگیل تناسلی استفاده کرد و می توان عصاره سیر را خریداری کرده و بر روی زگیل تناسلی قرار دهید. همچنین می توان چند حبه سیر را له کرده و بر روی زگیل ها قرار دهید و با یک باند تمیز آن را بپوشانید و پس از نیم ساعت شست و شو دهید.

روش های رفع زگیل تناسلی در منزل

 • آلوئه ورا

آلوئه ورا خاصیت ترمیم بخشی بسیار بالایی دارد و برای درمان اکثر زخم های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای شادابی پوست از آلوئه ورا می توان استفاده کرد و یکی از خواص های مهم و کاربردی آن، درمان زگیل تناسلی می باشد. برای این کار می توان از عصاره آلوئه ورا و حتی خود گیاه آلوئه ورا استفاده کنید. برای روش مصرف می توانید یک ساقه آلوئه ورا را تهیه کنید و قسمت ژله ای آن را جدا کرده و آن را به پنبه آغشته کنید و بگذارید یک شب تا صبح روی ناحیه مورد نظر قرار گیرد و با یک باند تمیز آن را ببندید و صبح روز بعد می توانید ناحیه مورد نظر را شست و شو دهید.

روش های رفع زگیل تناسلی در منزل

 • استفاده از سبزیجات

تمامی مواردی که در بالا به آن پرداختیم برای استعمال خارجی بودند و این بار می توان با مصرف سبزیجات، زگیل های تناسلی را به مرور زمان از بین برد. سبزیجات مانند کلم بروکلی، کلم، گل کلم، کلم پیچ و جوانه های بروکلی دارای ترکیبات سه کربنه هستند که برای درمان زگیل تناسلی مناسب می باشد و به صورت روزانه سبزیجات مصرف کنید.

روش های رفع زگیل تناسلی در منزل انواع دیگری هم دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روغن درخت چای
 • پودر زردچوبه
 • فولات و ب12
 • تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی
 • عسل
 • جوش شیرین

روش های فوق را می توان در منزل برای از بین بردن زگیل تناسلی استفاده کرد و رعایت بهداشت فردی در این زمینه می تواند از ابتلا به این ویروس جلوگیری کند. استحمام به طور مرتب، استفاده از لباس های زیر تمیز، نداشتن رابطه پرخطر، مصرف سبزیجات و … می تواند از ابتلا به زگیل تناسلی جلوگیری کند.

آزمایش زگیل تناسلی

بهترین راه تشخیص زگیل تناسلی، انجام آزمایش زگیل تناسلی می باشد که در این آزمایش یک پزشک متخصص با بررسی نواحی مورد نظر، می تواند تشخیص دهد که فرد به این بیماری مبتلا شده است. در مواردی که تشخیص سخت باشد، پزشک برای فرد آزمایش تجویز می کند و پس از انجام آن می توان نظر قطعی در این مورد ارائه کرد. بسیاری از افراد اطلاعات زیادی در مورد آزمایش زگیل تناسلی ندارند و متاسفانه هر ساله افراد بسیاری به ویروس HPV مبتلا می شود که در برخی از آن ها باعث به وجود آمدن زگیل تناسلی هم در مردان و هم در زنان می شود.

همچنین برای زنان توصیه شده است که هر سه سال یک بار برای آزمایش پاپ اسمیر اقدام نمایند و هدف از انجام این آزمایش، پیشگیری از بروز سرطان دهانه رحم می باشد و این آزمایش برای زنان 30 تا 65 سال توصیه می شود. شما می توانید برای آزمایش زگیل تناسلی در منزل و آزمایش پاپ اسمیر در منزل درخواست خود را در سامانه داروباکس به ثبت برسانید.

درباره گیاهان دارویی بیشتر بدانید!